Kochać jak pies

 

Zojka / Autofażka

Zwierzęta nas uczą bezwzględnej miłości. Akceptują nas w pełni. Stale czekają na nas. Nie oceniają żadnego kroku. Są wdzięczne za każdy objaw zainteresowania, jaki im okazujemy.

Nie oceniają –  kochają.                                                                                                                     

Nie obrażają się –  wybaczają.                                                                                                    

Nie reagują agresją na okazywane im serce – oddają miłość z nawiązką.

Bezwarunkowa miłość / Autofażka

Uczmy się od nich jak traktować siebie na wzajem. Nie bójmy się popełniać błędy. Nie zatrzymujmy się w połowie drogi, nie skupiajmy się na porażce, zawsze idźmy do przodu. Nawet jak uczynimy krok wstecz, potem mamy szansę na dwa kroki w przód, bo jesteśmy bogatsi o doświadczenie: szybciej potrafimy wyjść z dołka, szybciej wracamy na obrany kurs, bo już wiemy jak to robić. Dlatego nie bądźmy dla siebie zbyt surowi, jeśli po raz setny wrócimy do starych nawyków, damy upust złym emocjom, stracimy wiarę. Przypomnijmy sobie wtedy, że cały czas mozemy naprawić popełnione błędy, bo wciąż żyjemy. „Istnieję, więc mam nadal szansę”. Bądźmy jak zwierzęta – bądźmy ufni, otwarci, ciekawi świata, cieszmy się każdą chwilą spędzoną z bliskimi, traktujmy nowy dzień jako dar, gdyż każdego dnia mamy szansę na szczęście!

Żurek / Autofażka

Aby to osiągnąć, nauczmy się przyjmować życie z pokorą, nie rośćmy sobie prawa do emocji i uczuć innych (ludzi czy zwierząt). Bądźmy wdzięczni za każdą dobrą emocję, którą ktoś jest nam w stanie zaoferować. Dziękujmy rodzicom za to, że nas stworzyli. Nie obarczajmy ich winą za nasze porażki. Uczmy sie, że od dzisiaj możemy zacząć być tym, kim chcemy, nie zważając na przeszłość. Każdego dnia możemy być lepsi i zbliżyć się do wymarzonego celu.

Wyzbądźmy się roszczeń. Pozostawmy ego w tyle. Kierujmy sie miłością i dobrocią. Oceńmy nasze życie pod kątem otrzymanych dóbr i szans, a nie pod kątem przeżytych rozczarowań i zawodów. Zastanówmy się na jakiej podstawie uważamy, że coś sie nam należy. Czy tak naprawdę zasługujemy na to, aby wszyscy dookoła skupiali swoją uwagę i energię na nas i żyli z myślą o nas?

Raczej dziękujmy za to, że nasi przyjaciele są dla nas, kiedy ich potrzebujemy. Nie skupiajmy się na tym, że nie są zawsze. Dziękujmy za ten moment, kiedy mogą dać nam swoje wsparcie. Bądźmy wdzięczni za te cenne wskazówki i niekończącą się miłość od rodziców. Upajajmy sie cudnymi chwilami spędzonymi z osobami, które kochamy. Nie każdy ma takie szczęście.

Jak dwa gołąbki / Autofażka

I jeśli w którymś  momencie poczujesz złość / niedosyt / porzucenie / brak akceptacji itd, zatrzymaj sie na sekunde. Wypowiedz slowo: ZMIANA! I pomyśl sobie za co mozesz być wdzięczny w danej chwili. I poczuj to ciepło, które Cię wypełni! Na początku będzie Ci ciężko przejść z negatywnej emocji w pozytywną. Z biegiem czasu nauczysz sie to robic automatycznie. I zobaczysz jakie cudowne efekty osiągniesz!

Z wdzięcznością, że tu jesteś!

A.

 

Jedna odpowiedź do “Kochać jak pies”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *