Keep moving forward!

Każdego dnia doświadczamy przeróżnych sytuacji, gromadzimy wrażenia i je przetwarzamy, uczymy się, rozwijamy, poznajemy odmienne poglądy i charaktery, z niektórymi sie identyfikujemy, inne stanowczo odrzucamy.

Pewnego dnia przychodzi taki moment, kiedy na podstawie zebranych doświadczeń i analizy własnego życia zaczyna w nas kiełkować nowa myśl, nieznane uczucie, zew natury. Część ludzi podąży za tym pragnieniem rozwoju, za tym głosem niedosytu i postara się zrealizować swoją osobistą misję. Niestety część z nas zagłuszy tę iskrę, gdyż nie ma na tyle siły, odwagi i samoświadomości, aby chcieć się zmienić, chcieć ewaluować.

Jak znaleźć w sobie tę moc napędową, która nie pozwoli zasnąć z uczuciem niespełnienia?

Jest wiele dróg i wiele rozwiązań. Przygotuj sie na odnalezienie własnej drogi:

Meksyk, Playa del Carmen / Autofażka

 

Japonia, Arashiyama / Autofażka

Oczyść swój umysł poprzez kontakt z naturą. Spaceruj boso po łące, obejmuj drzewa. Dostrzegaj piękno w każdym liściu i w kążdym promieniu słońca. Obserwuj otoczenie, wąchaj kwiatki, rób zdjecia, uwieczniaj piękno świata, zachwycaj się nim, celowo je wyolbrzymiaj(!),  a przekonasz się ile wytchnienia da Ci ten dotyk niczym niezakłóconej symbiozy wszechświata  i jak łatwo odnajdziesz wewnetrzny spokój dzięki tej egzaltacji.

 

 

Meksyk, San Cristobal / Autofażka

Odciąż swoje ciało poprzez zmianę nawyków żywieniowych. Zakochaj się w naturalnych smakach owoców i warzyw. Daj odpocząć swojemu organizmowi i rób świadome przerwy w jedzeniu – zastosuj głodówki o wodzie lub suche. Odstaw używki. Pozwól swoim narządom na regeneracje, rekreacje, rekonstrukcje J Wprowadź się świadomie w stan wewnętrznej odbudowy. Poczytaj o autofagii.

 

 

 

 

Meksy, Campeche / Autofażka

Uwolnij swoją duszę poprzez poznanie siebie: swoich wad i zalet. Poprzez konfrontację ze swoimi demonami i słabościami. Poprzez akceptację swojego ciała. Poprzez pogodzenie się z przeszłością i połączenia jej z przyszłością. To z kolei pozwoli Ci odnaleźć równowagę, aby żyć TU I TERAZ.

 

 

 

 

 

Nie bój się zajrzeć do wnetrza swojej skorupy. Kiedy będziesz znał się na tyle, żeby móc przewidzieć swoje zachowanie i reakcje na otaczający świat, wtedy nikt i nic nie będzie w stanie żerować na Twojej niskiej samoocenie, niepewności, strachu. Odnajdziesz siłę, która pozwoli Ci kochać siebie “mimo wszystko”.  Odpadną takie uczucia jak wstyd i lęk, ponieważ nie będziesz miał nic do ukrycia. Bedziesz kroczył swoją drogą z podniesioną głową, zdając sobie sprawę, że mimo iż czeka Cię dużo do przejscia, jest to droga godna i twórcza.

Droga miłości i piękna. Droga do szczęścia. Keep moving forward!

Meksyk, Isla Mujeres / Autofażka

 

 

 

4 odpowiedzi do “Keep moving forward!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *